Soustředění LOB
Ramsau - Rakousko 13.-22. 8. 2009


1. Účastníci:
Junioři: Kosová Barbora, Kubátová Zuzana, Neumannová Katka, Seifertová Majda, Svobodná Madla, Frey Martin, Gazda Viktor, Havlíček Lukáš, Kantor Ondřej,
Dorost: Haltofová Eva, Kosová Štěpánka, Novotná Markéta, Šimková Johanka, Štičková Anna, Argaláš Michal,
hosté: Bochenková Ivana, Gavendová Anna, Jastrzembská Tereza, Kantor Roman, Laštůvková Petra, Marešová Michaela, Mlčochová Alice, Nožková Sára, Paulů Mirek, Zlesák Zdeněk, +2
Zajištění: Albrechtová Jana, Paroulková Iva, Procházka Jan, Procházka Zdenko, Redlich Tomáš, Zlesáková Vlasta,

2. Ubytování a stravování:
Ferrienhaus v Ramsau, pokoje, stravování společné - kuchařka Jana Aubrechtová

3. Program
VT bylo zaměřeno na mapovou přípravu, rozvoj obecné vytrvalosti, techniky bruslení a speciální síly horních i dolních končetin. Přístup k tréninku dobrý.
Čtvrtek dopoledne:	odjezd do Ramsau
Čtvrtek odpoledne:	příjezd do Ramsau, ubytování
Čtvrtek navečer:	výklus, protažení
Pátek ráno:		rozklusání, protahovací cvičení, gumy
Pátek dopoledne:	kolečkové lyže na dráze, rozježdění, technika, soupaže, 90-110 min 
Pátek odpoledne:	Ramsau - Guttenberg haus - Silberkar hutte - Ramsau, někteří těžký klettersteig Hias v Silberklamm 
                    (testováni dovednosti) a výklus do Ramsau  
Pátek večer:	fotbálek 
Sobota ráno:		rozklusání, protahovací cvičení, gumy
Sobota celý den:	túra (chůze + běh) Krummholz - Gablonzerhütte, Gr. Donnerkoge - Theodor Körner Hütte - Pommer - Krummholz, 
                    někteří velmi těžký klettersteig Gablonzer hütte - Gr. Donnerkogel a zpět 
Neděle ráno:		volno,
Neděle dopoledne:	běh Gasthof Dachsteinruhe - Glösalm - Walcheralm - Austria hütte -  Gasthof Edelbrunn - Ramsauhof - Rupbauer 
Neděle odpoledne:	kolečkové lyže na dráze, technika, soupaže, jedna-jedna,  
Pondělí ráno:		volno,
Pondělí dopoledne:	tréninkové volno
Pondělí odpoledne:	kolečkové lyže na dráze, soupaže, jedna-jedna, bez holí, 
Pondělí navečer:	kolečkové lyže - výjezd po Dachsteinstrasse 1100 - 1700 m 
Úterý ráno:	rozklusání, protahovací cvičení, gumy
Úterý dopoledne:	hotel Türlwand - Edelgrieshohe  - Guttenberghaus - Ramsau, 
	                někteří hotel Türlwand - Dachstein-südwandhütte -Hunerscharte -Austriascharte (2704) - Edelgrieshohe (2505)  - 
                    Gruberscharte (2353) - Jubileumweg na Eselstein (2556) (těžký klettersteig) - Guttenberghaus (2146) - Ramsau 
Úterý odpoledne:	kolečkové lyže,  skupina z klettersteigu pouze krátký výklus
Úterý večer:		fotbálek 
Středa ráno:		rozklusání, protahovací cvičení, gumy
Středa dopoledne:	túra v Nízkých Taurách, Ramsau - túra Obertauern (1738), Gamsleiten spitze (2359) - Zehnerkarspitze (2382) - 
                    Glöcknerin (2433) - Wildsee (1925) - Obertauern 
	                silnější skupina: Obertauern (1738), Gamsleiten spitze (2359) - Zehnerkarspitze (2382) - Glöcknerin (2433) - 
					Grosser Pleissligkeil (2501) - Hengst (2076) - Wildsee (1925) - Obertauern 
Středa odpoledne:	odpočinek - tréninkové volno
Čtvrtek ráno:		rozklusání, protahovací cvičení, gumy
Čtvrtek dopoledne:	stupňovaný trénink (1700m okruh, každé další kolo rychleji) 
Čtvrtek odpoledne:	kolečkové lyže na dráze,
Pátek ráno:		rozklusání, protahovací cvičení, gumy
Pátek dopoledne:	kros, dívky 5 km, kluci 10 km   
Pátek odpoledne:	kolečkové lyže - výjezd po Dachsteinstrasse 1100 - 1700 m 
Sobota dopoledne:	běžecký test Ramsau - Larchbodenalm, výsledky
Sobota odpoledne:	odjezd účastníků domů